سوال
بازدیدها: 208

آمپول دروفن بعد واکسن ۱۸ ماهگی باعث بی قراری نوزاد میشه؟

پرسش کاربر عزیز لک لک:

سلام خانم کارشناس صبح شما بخیر.

چند روز پیش واکسن ۱۸ ماهگی دخترم رو زدن که بعدش تب کرد. خیلی تبش شدید بود و حال نداشت منم بهش قطره استامینوفن دادم. حتی بعد قطره هم خیلی بی قراری می کرد و به همین دلیل بردمش دکتر و ایشون دو تا آمپول دروفن (DOROFEN) (استامینوفن۳۲۵/کافئین۴۰/ایبوپروفن۲۰۰) تجویز کردن. چون دخترم اصلا شربت نمیخوره به دکتر گفتم اگه میشه آمپول و شیاف بدن.

دیروز یکی و امروز اون یکی آمپول رو بهش تزریق کردن. عجیبه انگار از دیروز خیلی بداخلاق و عصبی شده! امروز هم همینطور همش گریه میکنه و خودشو پرت میکنه زمین.

ممکنه آمپول دروفن باعث بی قراری نوزاد شده باشه یا دلیلش همون واکسنه؟

پاسخ کارشناس لک لک:

سلام مامان جان. خیر به آمپول دروفن ارتباطی نداره. بی قراری و بی تابی در نوزاد بعد واکسن پیش میاد و علتش همون تزریق واکسن هست. احتمالا هنوز درد داره. نگران نباش طبیعیه و یکم دیگه خوب میشه.

بعضی بچه ها تا یه مدت بعد واکسن بی قراری دارن. این تایم برای بعضی ها یک روز و برای بعضی ها ممکنه بیشتر طول بکشه. اگه تا فردا پس فردا بهتر نشد میتونی مجدد مراجعه کنی متخصص اطفال معاینه اش کنند.

ان شاالله هر چه زودتر حالش بهتر میشه و نازنین خانم آروم میگیره.

سوالت رو از کارشناس، رایگان بپرس!